Hurgada

E-kaina.lt

Apie Hurgadą

Apie Hurgadą

Hurgada – vienas svarbiausių turizmo centrų prie Raudonosios jūros išaugo iš mažo žvejų miestelio. Tai vienas pirmaujančių pagal viešbučių skaičių kurortas pasaulyje. Jau dabar turinti daugiau kaip 200 viešbučių pajūryje, Hurgada dar vis plečiasi. Hurgadą sudaro trys rajonai: Dacharas (senamiestis), Sakala ir El Korra Road (šiuolaikiniai rajonai).

Prie smėlėtų paplūdimių stovi įvairių kategorijų viešbučiai. Kurorte gausu restoranų, kavinių, diskotekų. Raudonojoje jūroje galima išbandyti visų rūšių vandens sportą – nardymą, plaukiojimą burlente ir kt. Organizuojamos ekskursijos laivu į jūrą prie koralinių rifų. Jūroje esanti Giftuno sala – ideali vieta pirmajai pažinčiai su povandeniniu pasauliu.

Hurgadoje įdomu apsilankyti dviejuose miesto rajonuose – Sakaloje ir Dachare. Sakala – tai prieš 15-20 metų buvusi Hurgada, jos vadinamasis senamiestis. Čia gausu antikvarinių parduotuvėlių. Dacharas – tai šiuolaikinio gyvenimo centras su daugybe stambių parduotuvių, kur didelė pasiūla juvelyrinių dirbinių, odos gaminių.

Ne mažiau savo prekėmis jus stebins ir Hurgados turgūs, pavyzdžiui, kilogramas braškių žiemą čia kainuoja apie 1 dolerį.

Jei norite po paplūdimio pramogų pasivaikščioti po triukšmingą rytietišką turgų, gausybę parduotuvėlių, šis kurortas kaip tik jums.

500 km į pietus nuo Kairo yra įsikūręs pagrindinis turizmo centras prie Raudonosios jūros. Čia daugybė įvairių kategorijų viešbučių, puikūs paplūdimiai, skaidrus jūros vanduo. Pagrindinėje Hurgados gatvėje gausu suvenyrų parduotuvių, turgų, restoranų, barų ir kavinių. Poilsiautojus pasilinksminti kviečia daugybė diskotekų, kazino. Čia gyvenimas tiesiog verda.

Hurgada garsi savo vandens pramogomis. Galite daryti viską: skrieti burlentėmis, buriuoti, iškylauti laivu, žvejoti, grožėtis povandeniniu gyvenimu pro povandeninio laivo iliuminatorių. Tačiau įdomiausia – plaukioti su kauke po vandeniu ar nardyti gėrintis koralais ir spalvingomis žuvimis. Šalia Hurgados yra kelios aplankytinos salos. Visų pirma ir tiesiai priešais Hurgadą yra Giftuno sala, su koralų rifais ir smėlėtu paplūdimiu.

Keli kilometrai į šiaurę nuo Hurgados yra Jūros muziejus. Tai jūros biologinė stotis, turinti nedidelį akvariumą.

Apie 40 km į vakarus, Gebel Abu Dukhan'o (arba Dokhan'o) „rūkstančiuose kalnuose“ yra Mons Porphyrites (Porfyro kalnas), kur romėnai kasė porfyrą, naudotą šventyklų, sarkofagų ir statulų puošimui. Imperatorius Adrianas čia pastatė Serafio šventyklą, o 1823 m. rasta stela liudija čia buvus ir krikščioniškąją bažnyčia. Vietovė archeologų intensyviai tyrinėjama. Deja, ji neįtraukta į turistų lankytinų vietų sąrašą ir dėl jos aplankymo reiktų tartis atskirai.